Mozaika Holešovice – kombinace nadčasové architektury a industriálních prvků

Holešovice jsou nyní jednou z pražských čtvrtí, která se nejvýrazněji přeměňuje z industriální lokality na prestižní rezidenční čtvrť Prahy. Tuzemské portfolio bytů v této lokalitě rozšířila společnost Heimstaden, největší soukromý vlastník nájemního bydlení v České republice. 

V hlavním městě koupila Heimstaden od developera FINEP 178 bytových jednotek. Klientům v projektu Mozaika Holešovice nabídne k pronájmu byty kompletně vybavené spotřebiči i nábytkem. K plnému užívání budou byty k dispozici od března příštího roku. 

První pražská akvizice

Podle slov Stanislava Kubáčka, šéfa akvizičního týmu Heimstaden pro Německo a střední a východní Evropu, měla skandinávská skupina Heimstaden od svého vstupu do České republiky velkou chuť zde investovat. Hranici Moravskoslezského kraje, kde Heimstaden vlastní přes 40 000 bytů, překročila nákupem 226 bytů v Plzni. Nyní se podařila Heimstadenu i první akvizice v Praze, a to díky projektu Mozaika Holešovice. 

„Ve společnosti FINEP jsme našli skvělého partnera pro rozvoj našeho bytového portfolia v České republice. Vzájemně objevujeme různé možnosti spolupráce. Pevně věřím, že to bude ku prospěchu dalších možných společných projektů i rozvoje nájemního bydlení v Praze a České republice,“ uvádí Stanislav Kubáček. Jan Rafaj, generální ředitel české pobočky Heimstaden k tomu dodává: „Chceme být i nadále jedničkou na trhu s nájemním bydlením v Česku. Nejen velikostí našeho portfolia, ale i kvalitou a stabilitou námi poskytovaných služeb. Nabídnout nájemní bydlení zákazníkům v Praze byla od začátku naše velká ambice a jsem rád, že se nám podařila první investice.“

Nájemní bydlení s kvalitním vybavením

Budoucím nájemníkům bude v rámci projektu Mozaika Holešovice k dispozici 178 plně vybavených bytů. Elegantní zařízení bude disponovat novou kuchyňskou linkou s kvalitními spotřebiči (myčka, varná deska, trouba, chladnička, mrazák, pračka), pohovkou, jídelním stolem a židlemi, postelí, vestavěnou skříní a dalším vybavením potřebným pro každodenní bydlení. 

„Pražská akvizice je prvním společným obchodem mezi společnostmi Heimstaden a FINEP. Mohlo tak dojít ke vzájemné výměně zkušeností nejen z českého trhu, ale také zohledňovat dobrou praxi ze zahraničí. Díky tomu vznikl v Holešovicích projekt optimalizovaný pro nájemní bydlení, který splňuje vysoké nároky na udržitelnost při výstavbě i následném provozu,“ zdůrazňuje přednosti Mozaiky Holešovice Stanislav Kubáček. 

Unikátní komplex nájemního bydlení se nachází na místě bývalých skladových budov společnosti Ferona. Mozaika Holešovice je výjimečnou kombinací nadčasové architektury a industriálních prvků. Klienti najdou klidný domov v žijící čtvrti. Domy tvoří komplex s vnitroblokem plným zeleně, do konstrukce domů jsou zakomponovány i ocelové části někdejších skladů. Zachován je tak genius loci místa. Holešovice patří v současnosti mezi velmi populární lokality, těží ze svého dobrého umístění i z výrazného zlepšení infrastruktury. Své sídlo zde našlo mnoho úřadů a firem, na vysoké úrovni je také občanská vybavenost. V rámci širšího centra Prahy je zde výborné spojení metrem, tramvají nebo autobusem. 

„Napříč českými městy, kde působíme, pozorujeme jistou renesanci nájemního bydlení. Lidé v určité části svého života preferují v oblasti bydlení flexibilitu a servis. Trh s nájemním bydlením je však v České republice malý a jeho hlavní část pochází od jednotlivců nabízejících byty k pronájmu. Naopak tzv. institucionální nájemní bydleni, kdy majitel vlastní celý bytový komplex a může se tak o něj řádně starat, zajišťuje standardizovaný servis, poskytuje dlouhodobé nájemní smlouvy a představuje hlavní cíl podnikání daného institucionálního pronajímatele,“ vysvětluje Stanislav Kubáček. 

Mozaika je příkladem propojení starého s novýmNabídka nových bytů od profesionálních pronajímatelů však v ČR roste velmi pomalu. Brzdí ji dlouhé povolovací procesy a celkové tempo výstavby stejně jako nyní drahé úvěry a stále vysoké náklady ve stavebnictví. „Naše zkušenost je, že každý nový projekt, který otevřeme v Praze, Plzni, Ostravě nebo v širším regionu střední Evropy v Krakově či Varšavě, je velmi rychle pronajatý a nájemníci u nás zůstávají dlouhodobě. Renomovaný a dlouhodobý vlastník nájemních bytů má totiž vypracované standardy, jak byty udržovat, rychle řešit připomínky nájemníků nebo různé opravy. A také ví, jak se starat o společné prostory a okolí domů, popř. nabídnout další služby, které majitelé jednotlivých bytů poskytnout nemohou,“ konkretizuje S. Kubáček. 

V projektu Mozaika Holešovice to budou např. podzemní parkovací místa včetně stání pro nabíjení elektromobilů, kolovna s možností mytí kol. V nebytových prostorech se počítá i s kavárnou, kadeřnictvím nebo malou samoobsluhou. Součástí projektu je také rekreační zelená zóna. Mozaika v Holešovicích, někdejší dělnické čtvrti, je příkladem propojení starého s novým, komfortní nájemní bydlení v bytech 1+kk až 4+kk zde najdou singles i rodiny s dětmi.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *