OBERMEYER HELIKA se za 30 let na českém trhu podílela na rekonstrukci či výstavbě 30 významných zdravotnických zařízení

Architektonická a projekční společnost OBERMEYER HELIKA a.s. působí v České republice již 30 let. Za tu dobu vyrostla v jednu z největších architektonických a projekčních kanceláří v zemi. Realizovala stovky projektů, které v mnoha případech patří k těm vůbec nejvýznamnějším stavbám u nás (O2 Arena, Nové divadlo v Plzni, obchodní centrum Quadrio, Černý Most a Chodov atd.). Podílela se rovněž na výstavbě či generální rekonstrukci více než 30 významných zdravotnických zařízení, což se ukázalo být zásadní zejména v letošním roce, ve kterém potřeba zdravotnických kapacit v České republice přesáhla všechny dřívější představy.

V portfoliu projektů a staveb, na kterých se OBERMEYER HELIKA za dobu své existence podílela, figurují vedle zdravotnických staveb téměř všechny typologické kategorie – urbanistické studie, rezidenční komplexy, komerční a administrativní centra, budovy pro státní správu, kulturní instituce, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové areály i stavby dopravní infrastruktury.

„Díky svým zkušenostem a velikosti se můžeme specializovat na technicky náročné projekty velkého rozsahu. Navíc také poskytujeme ucelené spektrum služeb v oblasti projektovaní a inženýrských činností – od konceptu urbanistického a architektonického řešení přes zhotovení projektové dokumentace až po autorský a technický dozor, koordinaci výstavby a poradenství,“ komentuje rozsah činnosti Ing. Jiří Fousek, generální ředitel OBERMEYER HELIKA, a.s.

Na českém i slovenském trhu patří OBERMEYER HELIKA mezi lídry trojrozměrného projektování 3D a modelování staveb systémem BIM. „Využití BIM a 3D technologií bereme jako naši prioritu. Nejenomže usnadňuje koordinaci velkých projektů, ale v letošním roce se především osvědčilo i v online spolupráci,“ doplňuje Jiří Fousek.

„A co bych OBERMEYER HELICE popřál k 30. výročí společnosti? Naším snem je podílet se v budoucnu na projektu nové budovy filharmonie v Praze. A také bychom si přáli uskutečnění

mnoha zajímavých projektů, u kterých jsme se podíleli na přípravě a u nichž prozatím nedošlo k realizaci. Například Traumacentrum Královské Vinohrady by nyní významně přispělo ke zkvalitnění péče a efektivitě našeho zdravotnictví,“ uzavírá Ing. Jiří Fousek.

Protonové centrum Praha

 

Víceúčelové centrum Quadrio v Praze www.obermeyer.cz www.opb.de

 

Společnost OBERMEYER HELIKA a.s. patří k největším architektonickým, projekčním a stavebně-poradenským kancelářím v ČR. Poskytuje komplexní služby v oblasti architektury, projektování, konstrukcí a dopravních staveb, šetrných budov, projektového managementu a odborného technického poradenství. Na českém i slovenském trhu je firma jedním z lídrů projektování ve 3D a modelování staveb systémem BIM. Do širokého portfolia projektů, na kterých se společnost OBERMEYER HELIKA podílela, náleží rezidenční komplexy, obchodní centra, kancelářské budovy, budovy pro státní správu, kulturní instituce, objekty sloužící zdravotnictví a lázeňství, církevní objekty, stavby pro školství, průmyslové a logistické areály i stavby dopravní infrastruktury a letišť. Mezi její nejvýznamnější reference se řadí například Nové divadlo v Plzni, O2 Arena, obchodní centra Quadrio, Černý Most a Chodov, Základní škola Roztoky či dětské oddělení Fakultní nemocnice Motol. Má také bohaté zkušenosti s přípravou urbanistických studií v ČR i v zahraničí. Společnost s původním názvem Helika své podnikání v České republice rozběhla v letech 1990−1991 a od května 2004 rozšířila své aktivity na Slovensko a otevřela pobočku v Bratislavě. V červnu 2007 se stala součástí nadnárodní skupiny Obermeyer, která patří k největším projekčním kancelářím v Evropě s celosvětovou působností.

 

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *