Nová technologie zbavuje sklo nežádoucích odlesků

Architektura a projektování muzeí a výstavních prostor, nákupních galerií, VIP a sky zón na stadionech nebo rezidencí s velkoformátovými skly získává zcela nový rozměr. Za vším stojí antireflexní sklo CLEARSIGHT.

Nová technologie zpracování mu dodává jedinečné vlastnosti: Nanesením speciálního antireflexního povlaku se na tomto typu skla sníží až 10× světelná odrazivost a sklo se stává prakticky neviditelným. Tuto inovativní technologii, šetrnou k životnímu prostředí, vyvinul světový lídr ve výrobě velkoformátových skel, společnost AGC. „Odlesky světla vadí nejen aranžérům, ale také projektantům či architektům, kteří musejí pracovat se světlem a jeho odlesky. Standardní ploché sklo zhruba desetinu světla odráží, proto jsou předměty umístěné dále od skla špatně viditelné. To je i důvodem, proč je nutné instalovat do výloh nákupních center nebo vitrín v muzeích nákladné systémy osvětlení. Při využití skla Clearsight toto odpadá,“ vysvětluje konzultantka stavebního skla Marcela Antlová ze společnosti AGC Flat Glass Czech.

Vynikající transparentnost a minimální reflexe

Sklo Clearsight dokáže pohltit více než 99 % světla a do prostoru odráží pouze 0,8 % světla. Je tak prakticky neviditelné. Sklo používané běžně ve výlohách či vitrínách přitom odráží až 8 % viditelného světla. Tento jev vytváří zrcadlový efekt, který je pro prezentaci zboží či exponátů nevhodný. Objekty za sklem nejsou zcela jasné. V případě použití skla Clearsight jsou objekty naopak jasně viditelné. Clearsight je totiž při pohledu z vnější strany vysoce transparentní a odráží pouze minimum světla z okolí. Z tohoto důvodu je sklo Clearsight ideálním řešením pro aplikace s vysokými požadavky na vynikající transparentnost a minimální reflexi.

Antireflexní sklo Clearsight je vyrobeno z vysoce průhledného plaveného skla, což zajišťuje vyšší světelnou prostupnost a vynikající reprodukci kontrastů a barev. Clearsight lze také vrstvit, tepelně zpracovat a použít v izolačních dvojsklech a trojsklech. V oknech poskytuje vynikající transparentnost a zaručuje optimální výhled. Ten potom nabízí díky snížené vnitřní reflexi také v noci. Clearsight lze vyrábět s antireflexním povlakem na jedné nebo na obou stranách skla. K dostání je také ve velkých formátech 600 × 321 cm.

Vyšší odolnost proti poškrábání

AGC využívá při výrobě skla Clearsight technologii magnetronového povlaku nanášeného rozprašováním. Tím se na skle vytváří odolný povlak vhodný pro vnitřní i venkovní použití. Clearsight má tak vyšší odolnost proti poškrábání, což je v místech, kde dochází k častému kontaktu lidí se sklem (muzea, výlohy, vitríny apod.) výhodou.

Více informací: marcela.antlova@eu.agc.com; www.agc-yourglass.com

PR / foto: ©AGC Glass Europe

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *