Zumtobel zpříjemní a zefektivní práci v kancelářích chytrým osvětlením

Skupina Zumtobel pohotově reaguje na nové trendy ve využívání kancelářských prostorů a již dnes nabízí ve svém portfoliu vyspělé kancelářské osvětlovací systémy, které využívají veškeré výhody hospodárných zdrojů světla a digitalizace. Například inovativní kancelářská svítidla EPURIA dokazují, že chytré a úsporné osvětlovací systémy Zumtobel toho umí mnohem víc než jen svítit.

„Digitalizace osvětlení se týká i moderních kanceláří a spolu s internetem věcí, tzv. IoT, přináší pro správu kanceláří dosud netušené příležitosti,“ uvedl Jan Vacek, generální ředitel ZG Lighting Czech Republic s.r.o., české pobočky nadnárodní společnosti Zumtobel Group. „Díky rychlé a nákladově efektivní integraci správné infrastruktury i do již existujících systémů osvětlení dokážeme v souladu s nejnovějšími trendy zpříjemnit pracovní prostředí zaměstnancům a zajistit firmám velké úspory energií.“

Produktová řada kancelářského osvětlení EPURIA, jehož přednosti nejvíce vyniknou ve spojení s tzv. platformou pro chytré budovy, založenou na cloudové platformě pro internet věcí (IoT), od izraelské společnosti Axonize. Svítidla EPURIA tak dokážou detekovat mimo jiné přítomnost osob či intenzitu přirozeného světla a dynamicky podle toho přizpůsobovat světelný výkon.

Komplexní systém tím nejen ušetří elektrickou energii, ale také může vyhodnocovat četnost využívání jednotlivých místností, a optimalizovat tak budoucí požadavky na kancelářské prostory. Data z infrastruktury chytré budovy mohou posloužit rovněž k optimalizaci dalších činností. Například chytrý úklidový systém zajistí úklid pouze v používaných prostorách a systém sledování polohy jednotlivých kancelářských zařízení zamezí jejich zdlouhavému hledání. „A to není zdaleka všechno. Náš chytrý koncept se pro majitele kancelářských budov i uživatele kanceláří vyplácí na všech úrovních,“ dodává Jan Vacek.  

Před realizací chytrého kancelářského osvětlení vytvoří technici firmy Zumtobel trojrozměrný digitální model celé budovy. Ten je východiskem pro nalezení optimální polohy jednotlivých senzorů a inovativních kancelářských svítidel EPURIA, která například disponují senzorem jasu a umožňují bezdrátové ovládání prostřednictvím Bluetooth včetně připojení k internetu věcí. Součástí systému mohou být také senzory kvality vzduchu a komunikační brány umožňující datovou komunikaci s cloudem, kde probíhá monitoring a datová analýza.

Produktová řada kancelářských svítidel EPURIA zahrnuje kromě nástěnných svítidel také stojací svítidla se samostatnou nebo dvojitou hlavou. Zdrojem světla jsou ve všech případech diody LED. Svítidlo vytváří co nejpřirozenější světelné podmínky díky vysokému podílu nepřímého světla a účinné minimalizaci oslňování. Rovnoměrné osvětlení pracoviště zabraňuje vzniku překrývajících se stínů a světelných ostrůvků.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *