Společnost Amirro dosáhla již třetím rokem v řadě obratu téměř 180 mil. korun. Ze subdodavatele se chce posunout více na pole přímého prodeje a k budování značky

Praha, 20. července 2020 – Největší český výrobce zrcadel, společnost Amirro, zaznamenává již třetím rokem v řadě výrobní a obchodní úspěchy s obratem okolo 180 mil. Kč ročně. Stále si však udržuje status rodinné firmy, která má dlouholetou tradici, předkové majitelů se věnují sklářství již od roku 1799. Firma se nyní nově soustřeďuje na chytrá zrcadla, stejně tak se v následujících letech chce zaměřit více na přímý prodej koncovým zákazníkům.

Společnost Amirro se sídlem a hlavní výrobou v Čelákovicích, se zabývá opracováním plochého skla, výrobou interiérových zrcadel, skleněných a zrcadlových dílců pro nábytkářský průmysl nebo složitých broušených či fazetových komponentů pro výrobce lustrů. V menším závodě v Uhlířských Janovicích se pak věnuje výrobě malých a přesných výrobků jako jsou sklíčka do průhledů různých strojů, skla pro dotykové ovladače, skleněné pilníky či kapesní zrcátka. Přestože v obou závodech používají stejné technologie, stejné brousící nástroje a opracovávají stejné ploché sklo, závody se liší. Zatímco čelákovickou výrobní halou projde denně zhruba 20 tun skla, v janovickém závodě, kde se soustředí na detaily a drobnější produkty, je to okolo 500 kg denně.

Mezi odběratele firmy patří nábytkářské firmy, výrobci svítidel, koupelnová studia, DIY a nábytkářské řetězce a přes 150 maloobchodních prodejen. Amirro se řadí také mezi přední exportéry, 80 % produkce firma exportuje do Německa, Rakouska, Anglie, Dánska, Holandska nebo Finska. „Poslední rok hodnotíme velice pozitivně, přesto jsme se ale po dlouhých úvahách rozhodli změnit obchodní a marketingovou strategii. Vedle výroby pro obchodní řetězce a jejich vlastní značky, nábytkářské a jiné podobné společnosti, se chceme zaměřit také na přímý prodej konečným zákazníkům. Investujeme nyní tím pádem také více do vlastních prodejních kanálů a do budování naší značky,“ říká Lucie Hronová, která nedávno převzala řízení společnosti po svém otci. Jejich předkové se kontinuálně věnují oboru sklářství již od roku 1799.

Amirro zaměstnává okolo 120 lidí, z čehož je přibližně 100 z Čelákovic a okolí. Zajímavostí je, že v kancelářích, ale i ve výrobě pracuje více žen než mužů, což není ve výrobních firmách zcela běžné. Společnost je členem významných průmyslových a obchodních institucí, jako je Hospodářská komora ČR a Asociace sklářského a keramického průmyslu ČR. V letošním roce bude také jedním z vystavovatelů na výstavě HOT HOT HOT pořádané Asociací sklářského a keramického průmyslu, která proběhne na podzim ve Veletržním paláci. „Česká republika je unikátní svými technologiemi, které má k dispozici na svém území komplexně, díky čemuž patříme mezi špičku v tomto odvětví,“ říká Lucie Hronová.

Amirro také neustále investuje do nových technologií výroby a opracování skla, ale i do vývoje produktů. Přesto, že jde o tradiční historické řemeslo, je zde velký přesah do inovací a nejnovějších technologií. Jako jednu z nejnovějších technologií pro opracování skla používá laserové řezání. Mezi technologické výrobky, kterými se mohou pyšnit pak patří jejich chytrá zrcadla. Tato zrcadla jsou vybavena dotykovými LED senzory pro osvětlení, kdy senzor neustále svítí, a zrcadlo tak dokáže šetrně posvítit ve tmavé místnosti. Samotný senzor svítí stále, i když je zrcadlo zhasnuté. Chytrá zrcadla nabízí také funkce jako je zabudované rádio, přehrávání hudby, předpověď počasí či další funkce.

„Věřím, že budoucí měsíce budou příznivé pro všechny české, respektive evropské výrobce. V rámci oživování české ekonomiky doufám, že zákazníci upřednostní lokální výrobky před dovozem z Asie. Mnohé výrobní firmy pocítily na vlastní kůži nepříjemný fakt, že jsou na asijských dodávkách závislé a

pokud se něco zadrhne, není prakticky možné situaci řešit. Očekávám tedy, že evropské firmy mezi sebou oživí kontakty a rozšíří se obchod uvnitř Evropy,“ dodává Lucie Hronová komentář k tomu, jak vnímá situaci posledních měsíců, a jaký je její výhled do měsíců následujících.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *