OC Šestka představí na konci roku nový outfit

Jediné obchodní centrum na Praze 6, z jehož střešního parkoviště se nabízí atraktivní výhled na Letiště Václava Havla v jeho těsném sousedství. Je zřejmé, že okolní pozemky mají před sebou velkou budoucnost.

Právě letiště je asi nejvýznamnější přidanou hodnotou středně velkého obchodního centra, které zde stojí od roku 2006. Budova má optimální polohu: kříží se tu Pražský okruh, D7 od Slaného a Chomutova, nájezd na karlovarskou D6 a plzeňskou D5. Navíc letiště – tento benefit se však naplno projeví po dokončení plánované rychlodráhy přes letiště na Kladno, až bude postaven plánovaný rezidenční development v sousedství a dokončena křižovatka dálničního okruhu na Dlouhé míli. O plánech na rozvoj OC Šestka s námi hovořili Michaela Němcová, manažerka centra, Lenka Šátková, marketingová manažerka, a Peter Fazekas, manažer pronájmů.

 

Před dvěma lety získala Šestka nového majitele. Co se zde od té doby změnilo?

Michaela Němcová: V lednu 2018 se novým majitelem stala společnost Aircraft view Properties, což je soukromý český investor. A od toho roku došlo k zásadním změnám, především v naplněnosti centra i v jeho provozu ve všech oblastech. Zároveň došlo k rozšíření služeb a ke zlepšení jejich kvality. Základní vizí vlastníka je orientovat se na zákazníka a mít centrum ze 100 % zaplněné tak, aby splňovalo atributy moderního komerčního centra a bylo schopno uspokojit prakticky veškeré potřeby zákazníků.

 

Jaké konkrétní změny nastaly v posledních dvou letech?

 Peter Fazekas: V první řadě došlo ke změně managementu celého centra a výměně správce objektu – nyní ho spravuje vlastník. V rámci nového obsazení dostali prostor profesionálové, kteří se správě věnují v podstatě celý svůj profesní život. Soustředili jsme se na podstatu, to znamená obsazení centra atraktivními nájemci, doplnění chybějících služeb a rozšíření nabídky gastra. S tím souvisí i rekonstrukce celého food courtu. Dále jsme zprovoznili příjezdovou rampu, která byla dlouhé roky uzavřená.

Michaela Němcová: Dnes je obsazenost centra 98 %, měníme celkovou koncepci, vlastník investuje do marketingu. Dříve jsme měli v prvním patře módu, v přízemí převážně služby a potraviny. Teď jsme vše propojili. Lidé už chtějí nakupovat jinak. Teď najdou vše, co potřebují, pod jednou střechou.

 Lenka Šátková: Nájemce podporujeme v rámci marketingu celého centra a za poslední dva roky se hodně změnilo. Návštěvnost se zvedá, lidé se vracejí a všechno vyznívá pozitivně. Chceme dát najevo, že tento dům má koncept, logiku a vývoj, který bude stále pokračovat. Proto se snažíme propagovat Šestku jako celek. Snažíme se podporovat nové nájemce také v online světě, snažíme se ukázat, že centrum je nové a připravené na nové zákazníky: Přijďte se sami podívat a přesvědčit!

 

Čím je Nová Šestka nová?

Michaela Němcová: Je tu kompletně nový food court plus nové restaurace, máme tu poštu, kadeřnictví, barber shop, který je úspěšný od prvního dne. Najdete tu prodejnu látek, galanterii, lékárnu, čistírnu, beauty studio, pobočku cestovní kanceláře, květinářství, tabák, domácí potřeby, směnárny atd.

 

Kolik máte nyní celkem obsazených jednotek?

 Peter Fazekas: V minulých dvou letech jsme otevřeli přibližně 40 jednotek, některé z nich jsou nové, jiné zrekonstruované. Jsou zde nájemci, kteří dlouhodobě fungují už 14 let, jako např. Sephora, dm drogerie, Intersport, Albert, GANT, New Yorker a mnoho dalších. S nájemci jsme prodloužili nájemní smlouvy a ze strany nájemců došlo k investicím do rekonstrukcí nájemních jednotek do podoby aktuálních konceptů prodejen. Přímo u vchodu byl umístěn první dlouhodobý stánek Fruitisimo. Tento vstupní prostor dále plánujeme doplnit o stánky s pečivem a dalším rozšířením nabídky.

 

Jak je to s návštěvností v číslech?

Peter Fazekas: Návštěvnost se za poslední dva roky zvýšila na 3,5 mil. lidí ročně. V rámci food courtu jsme otevřeli KFC a zároveň jsme vyměnili ostatní provozovatele. Dnes máme ve food courtu sedm jednotek rozličných kuchyní, a ještě máme v plánu otevřít známou fastfoodovou značku s hamburgery. Nabídka je velice široká a každý si vybere. Otevřeli jsme nové kavárny, jako třeba italskou kavárnu Bristot a Café by Tretter’s, coby první kavárnu Michaela Trettera v obchodním centru. Ze současných 27 000 m2 budeme centrum ještě rozšiřovat. Současná rozloha hypermarketu Albert se bude letos na podzim regulovat a v rámci stávajících prostor dojde tak k rozšíření nabídky. V přední části otevřeme módní obchody a vzadu plánujeme fitness, trampolínové centrum a dětský koutek.

V čem spočívá zásadní změna?

Peter Fazekas: V posledních letech se změnilo chování zákazníků. Do popředí se dostávají tzv. convenient centra, to znamená lokální shopping centra, která nabízejí dobrého potravináře, kvalitní gastronomii, široké spektrum služeb a samozřejmě určitý druh zábavy a další vyžití pro celé rodiny. Samozřejmě, čím více se zvyšuje návštěvnost a čím lépe se o zákazníky staráte, tím více se zvyšuje i obrat centra, protože se lidi vracejí.

 

Takže jste něco jako vizionáři?

Lenka Šátková: Historicky je to tak, že zmíněné projekty byly naplánované již dříve. Ale jediné, co se zde postavilo, bylo OC Šestka, žádné další developerské projekty se zatím nerealizovaly – rychlodráha/metro/vlak a související infrastruktura. Šestka zůstala jako jediná, což pro ni byla v minulosti velká nevýhoda. Dnes se však vize znovu obnovily.

 

Je Letiště Václava Havla výhodným sousedem?

Peter Fazekas: Letiště má aktuálně spolu se všemi souvisejícími organizacemi přes 14 000 zaměstnanců. Ti k nám téměř denně chodí. Navíc jsme s letištěm v blízkém kontaktu a neustále spolupracujeme a snažíme se o lepší vzájemné propojení.

 

Projevuje se sousedství letiště i v doprovodných programech centra?

Michaela Němcová: Letecká tematika se tu často objevovala v rámci různých akcí. Prolézačku v podobě letadla máme na venkovním dětském hřišti a jednu dobu bylo letadélko dokonce i součástí brand manuálu. A naprosto exkluzivní výhodou je atraktivní výhled z našeho střešního parkoviště přímo na zaparkovaná letadla i jednu ze startovacích drah.

 

Arnošt Wagner

Pozn. red.: Rozhovor vznikl před vyhlášením nouzového stavu, takže mohlo    dojít v posunu plánů.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *